7 marca wylądowałem na największej wyspie na Morzu Śródziemnym, Sycylii. Wyjazd połączony był z nową kampanią marki Pawo – Wiosna/Lato 2018. Choć bardziej skupiałem się na pracy niż na zwiedzaniu to krótko opiszę miejsca, które udało mi się zobaczyć.

Na Sycylii przywitała mnie piękna, słoneczna pogoda, a więc ogromna odskocznia od zimowej aury w Polsce. Śniegiem pokryty był jedynie największy wulkan w Europie, Etna, górujący nad całą wyspą i  zachwycający swoją monumentalnością. Po odstawieniu bagaży do hotelu razem z resztą ekipy pojechaliśmy pozwiedzać Katanię.

Katania

Ci z Was, którzy szukają plażowania w wersji all inclusive, muszą wiedzieć że Katania to nie jest dobry wybór. Miasto nie jest zbyt piękne ani czyste, ale ma swój urok. Najważniejsze atrakcje turystyczne miasta leżą w jej najstarszej, przybrzeżnej części. Punktem centralnym jest Piazza del Duomo, czyli plac katedralny, z charakterystycznym posągiem słonia. Tutaj mieści się katedra Św. Agaty, muzeum czy Fishmarket, czyli jedna z największych atrakcji miasta. Z Piazza del Duomo trafimy też na Via Etnea, czyli najpopularniejszą i najmodniejszą ulicę Katanii.

Taormina

W przeciwieństwie do Katanii Taormina zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Taormina nazywana jest często perełką Sycylii i uważana jest za elitarny kurort turystyczny, co z kolei przekłada się na jej popularność. Warto zajrzeć tu na jeden dzień i trochę pozwiedzać. Największą atrakcją Taorminy jest przede wszystkim jej położenie, z którego można podziwiać wspaniałą panoramę Etny. Miasto znajduje się na szczycie wzgórza nad samym morzem. Bardzo chciałem zobaczyć budowlę teatru greckiego z II wieku niestety było już po godzinie 17 i brama do zwiedzania była zamknięta.

Podsumowanie

To tyle co udało mi się zwiedzić podczas tego krótkiego pobytu na wschodzie Sycylii. Żałuję, że brakło nam dnia na zwiedzaine Syrakuzy. Miasta, którego najciekawszą częścią jest wyspa Ortygia, a tam można zobaczyć wiele zabytków w tym ruiny Świątyni Apollina.

fot: Tomasz Rutkowski

Kurtka Mango
Spodnie One Teaspoon
Okulary Tonny Eyewear