Marka Braun zaprosiła mnie do przetestowania wielofunkcyjnego urządzenia do stylizowania zarostu i włosów – MGK3040. Zapraszam do przeczytania mojej recenzji.

Braun MGK3040

Jak sam producent wskazuje Braun MGK3040 jest narzędziem 7 in 1, które pozwala na wykonywanie wielu rzeczy. Oprócz stylizowania zarostu, dzięki specjalnym nakładkom, jesteśmy w stanie trymować brodę, strzyc włosy, precyzyjnie kształtować kontury, wykańczać boki czy nawet zadbać o ciało ( z maszynką Gillette )

W pudełku znajdziemy :

  • strzyżarkę Braun
  • 2 nakładki do trymowania bardzo krótkiego zarostu ( +/- 3 dniowy )
  • nakładkę do stylizacji krótkiego zarostu
  • nakładkę do długiego zarostu/włosów
  • pędzelek do czyszczenia ostrzy trymera
  • ładowarkę
  • i mały gratis jakim jest maszynka Gillette Body

W zastawie niestety zabrakło futerału, do którego moglibyśmy wygodnie spakować trymer udając się na przykład na wakacje czy wyjazd służbowy.

Sam trymer jest wyważony i bardzo dobrze leży w dłoni co ułatwia precyzyjną stylizację, a pojemna bateria starcza na 60 minut jego pracy. Ładowanie urządzenia trwa aż 8h, ale należy pamiętać że MGK3040 działa również z podpiętym do sieci przewodem. Warto również wspomnieć, że trymer jest wodoodporny i łatwy w czyszczeniu, a ostrza dzięki funkcji samoostrzenia wydłużają jego funkcjonalność.

Szybko i perfekcyjnie

W tych 2 słowach można opisać Braun MGK3040. Trymer jest lekki, a co za tym idzie również praktyczny. Plastik, z którego jest wykonany nie trzeszczy podczas użytkowania, co często zdarza się w tego typu urządzeniach.

Urządzenie przetestowałem dokładnie na swoim tygodniowym zaroście. Zacząłem od konturowania wąsa wymieniając ostrze na wąskie, a następnie wykonturowałem brodę ostrzem szerokim. Braun działa precyzyjnie i bardzo dobrze zbiera włos, jednak by uzyskać idealny kontur użyłem maszynki Gillette.

Po tym zabiegu założyłem domyślną nakładkę, ustawiłem ją na długość 5 mm i pewnym ruchem zacząłem skracać zarost na twarzy pomijając wąsy i bródkę. Dzięki swym ostrzom trymer pracuje bardzo dokładnie, płynnie, bez zacięć i praktycznie skróciłem zarost za jednym ruchem. Lubię zostawiać dłuższego wąsa i bródkę w stosunku do reszty, a więc ich wygląd odświeżyłem tylko zmieniając nakładkę na długość 7 mm. Niby 2 mm różnicy, a zabieg ten potrafi optycznie wydłużyć twarz.

Przed przystąpieniem do pracy nie sprawdziłem stanu baterii i w połowie pracy przestał on działać. Na szczęście po podłączeniu go do ładowarki mogłem dokończyć stylizowanie zarostu. Duży plus dla projektantów urządzenia za tę funkcję. Po zakończeniu tej ekspresowej walki z moim tygodniowym zarostem w równie szybki sposób opłukałem urządzenie pod bieżącą wodą pozbywając się wszystkich odciętych włosków. Teraz podłączam je do ładowarki i zostawiam na całą noc, aby było gotowe do kolejnego użycia. Wkrótce przygotuje dla Was wideo, na którym pokaże jakich zasad trzymam się stylizując zarost, aby ten wyglądał estetycznie na twarzy.

Uważam, że kupując Braun MGK3040 dostajemy nie tylko wielofunkcyjne urządzenie od renomowanego producenta, ale również niezawodność, precyzję, doświadczenie i bardzo dobrą jakość. Dlatego polecam ten trymer osobom szukającym czegoś do kwoty ~200 zł, gdyż w 100% spełnia on swoje zadanie i w praktyczny sposób ułatwi Wam w codzienną pielęgnację zarostu.

Mistrzowska skuteczność w każdym ruchu

Obecnie trwa promocja konsumencka marki Braun, którą objęte są także trymery! . W ramach akcji Mistrzowska skuteczność w każdym ruchu klienci, którzy zdecydują się na zakup golarek lub narzędzi do stylizacji brody będą mogli odebrać doładowanie do PlayStation™Store lub wygrać wyjazd na wydarzenie sportowe. Akcja promocyjna potrwa do 30 czerwca 2018, a szczegóły znajdziecie tutaj: mistrzowskaskutecznoscbraun.pl.

fot: Arthur Aleksanian

Urządzenie Braun MGK3040