Kolejny wpis z cyklu Fotograf, który zrobi Twoje portfolio…, w którym odpowiadam na Wasze pytania dotyczące branży modelingowej oraz przedstawiam fotografa, którym warto zainteresować się budując portfolio. W tym wpisie poznacie Daniela Króla 🙂 Zapraszam!

Jak zacząłeś?

Moja przygoda z modelingiem tak na prawdę zaczęła się od pewnego pokazu mody w Bielsko Białej, gdzie na wybiegu dostrzegła mnie partnerka jednego z fotografów obecnych na evencie. Fotografem tym okazał się Daniel Król, który po krótkiej rozmowie zaprosił mnie do stolicy na zdjęcia testowe. Efekty tej współpracy okazały się tak dobre, że kilka znanych agencji modeli z Warszawy skontaktowało się ze mną oferując kontrakt. Wtedy postanowiłem, że dołącze do agencji United for Models i że to ona dalej poprowadzi moją karierą. Aktualnie jednak nie jestem związany z żadną polską agencją na wyłączność i kontaktem z klientami zająłem się osobiście.

Czy modeling jest tylko dla osób szczupłych?

Branża reklamowa jest otwarta na różne typy urody, nie zamyka się tylko na ładnych, z idealną sylwetką modeli/modelki. Często firmy szukają osób z charakterystycznymi cechami, których wizerunek łatwo można będzie skojarzyć z daną marką. Dlatego nie ważne czy jesteś szczupły czy przy kości, piegowaty, rudy czy z kręconymi włosami. Każdy kto chce odnieść sukces w modelingu musi znaleźć swoją niszę, w której poczuje się pewnie.

Daniel Król

Swój pierwszy aparat dostałem na komunię. Był to stary model na kliszę, ale to dzięki niemu poczułem pasję do fotografii. Dziś jestem profesjonalnym fotografem komercyjnym. Moje zdjęcia zdobią okładki wielu popularnych magazynów i czasopism. Najbardziej uwielbiam pracować w plenerze przy świetle dziennym. Zarówno w pracy jak i w życiu wspiera mnie moja wspaniała rodzina.

Daniel był pierwszym fotografem, od którego, prawie 4 lata temu, zaczęła się moja przygoda z modelingiem. Pomógł mi oswoić się z pracą przed obiektywem i zbudował moje portfolio. Zdjęcia na najwyższym, światowym poziomie, które pomogły mi dostać się do jednej z najlepszych agencji modeling’owej w Warszawie – United for Models. Z Danielem współpracuje do dziś głównie przy produkcji sesji. Aktualnie pracujemy nad zdjęciami dla znanej polskiej marki odzieżowej.

Podsumowując krótko – jego nazwisko zobowiązuje ? Oceńcie sami!

Instagram @daniel_krol_photographer