Marcin Stróż to trzeci z kolei fotograf, którego przedstawiam na swoim blogu. Efekty naszej ostatniej współpracy znajdziecie poniżej. W tym wpisie dowiecie się również jakie cechy charakteru ułatwiają osiągniecie sukcesu w branży modowej.

Jakie cechy charakteru przydają się w modelingu?

To jaki masz charakter, ma bardzo duże znaczenie w rozwoju kariery modelingowej i wpływa na osiągniecie sukcesu. Poniżej znajdziesz 5 cech charakteru, które ułatwią Ci pracę w branży modowej:

  • pewność siebie – składa się na nią poczucie własnej wartości, samoakceptacja i wiara w swoje możliwości. Pewność siebie jest twoją wizytówką. Dzięki pewności siebie jesteś bardziej zmotywowany, zdeterminowany do działania, a twoje działania są stanowcze i konsekwentne. Ta cecha widoczna jest na zdjęciach wykonywanych przez fotografa.
  • otwartość i swoboda nawiązywania kontaktów – podczas pracy modela poznajesz wiele nowych osób. Są to między innymi bookerzy, fotografowie, dyrektorzy castingowi, styliści, fryzjerzy, modelki i oczywiście klienci. Dzięki tej zdolności potrafisz skutecznie komunikować się z innymi i tym samym z łatwością realizujesz zadania wymagające współpracy.
  • cierpliwość – modeling wiąże się z czekaniem. Będziesz czekać w kolejce na castingu, na odpowiedź od klienta, na właściwe ustawienie oświetlenia czy na satysfakcjonujący moment i kadr dla fotografa. Zdarza się, że wykonanie jednego dobrego zdjęcia trwa nawet kilka godzin. Warto od samego początku uzbroić się w cierpliwość i wziąć ze sobą np. ulubioną książkę, aby nie marnować tego czasu.
  • samodzielność – model w 100% odpowiedzialny jest za swoją osobę tak samo jak przedsiębiorca za swoją firmę. Musisz mieć pod kontrolą terminy sesji, castingi, dojazdy na plan, kontakt z klientem, nieoczekiwane wydatki podczas kontraktów itp.
  • odporność na stres i samotność – modeling to praca poza domem, z dala od rodziny. Kilkudniowe czy kilkutygodniowe wyjazdy to norma. Nie wspominam już o zagranicznych kontraktach, które trwają nawet kilka miesięcy. Ciągłe rozłąki i podróże potrafią negatywnie wpłynąć na psychikę co w najgorszym wypadku do może doprowadzić do depresji.

Posiadasz wszystkie te cechy, żeby zacząć pracę w modelingu?

Marcin Stróż

Moja przygoda z fotografią zaczęła się w czasach nastoletnich kiedy dostałem aparat po dziadku. Zafascynowany sztuka fotografii udałem się do szkoły aby zdobyć wiedzę i zawód. Dziś pracuje z ludźmi show-biznesu, mody, oraz TV. Kocham moja pracę bo to też moje hobby, pracując jednocześnie świetnie się bawię. Osoby które ze mną współpracują odczuwają luźny lecz profesjonalny klimat podczas sesji zdjęciowej 📸

Marcina poznałem kilka lat temu, krótko po przeprowadzce do Warszawy. Od początku wydawał się być sympatyczną i miłą osobą, więc szybko się dogadaliśmy. Podoba mi się sposób w jaki ten fotograf pokazuje siłę i piękno męskiego ciała. Zdjęcia portretowe spod jego oka są jednymi z najlepszych w moim portfolio. Niedawno miałem przyjemność ponownie zapozować dla Marcina do jego projektu, który został opublikowany na Instagram’ie pod nazwą Guys by Manieczkowy. Zajrzyjcie tam koniecznie!

Instagram @manieczkowy