Witajcie po dłuższej przerwie, w nowej odsłonie mojego bloga. Mój brak aktywności tutaj spowodowany był ogromnym przedsięwzięciem, którego się podjąłem. Po prawie roku przygotowań Klinika Przeszczepu Włosów w Warszawie ruszyła. Zatrudniliśmy wielu doświadczonych specjalistów i zakupiliśmy jedynego na świecie robota do transplantacji włosów – ARTAS.

Klinika Przeszczepu Włosów

Jest pierwszą w Warszawie i jedyną w Europie Wschodniej kliniką transplantacji włosów zaawansowanym technologicznie i zautomatyzowanym robotem ARTAS. Urządzenie, produkcji amerykańskiej, nie ma sobie konkurencji. Nie ma na świecie drugiego podobnego w działaniu robota, który jest tak precyzyjny, skuteczny, bezpieczny i efektywny jak ARTAS. Producentem robota jest firma, która stworzyła cenionego w medycynie, chirurgicznego robota DaVinci. Klinika Przeszczepu Włosów znajduje się w Warszawie na ulicy Siennej 86 i zatrudnia lekarzy, trychologów i pielęgniarki specjalizujących się w leczeniu różnych typów łysienia. Prestiżowa lokalizacja w centrum stolicy, prywatny parking, jasne i sterylne wnętrza oraz doświadczony i wykwalifikowany zespół sprawiają, że Klinika Przeszczepu Włosów jest najlepszym miejscem, w którym każdy pacjent poczuje się wyjątkowo.

Od idei do realizacji

Wielu z Was pyta mnie skąd w ogóle wziął się ten pomysł i co sprawiło, że otworzyłem Klinikę Przeszczepu Włosów. Głównym powodem było moje zainteresowanie łysieniem androgenowym. Łysienie androgenowe to bardzo problematyczna choroba o podłożu genetycznym, której skutkiem jest utrata włosów na głowie. Wraz z utratą włosów tracimy pewność siebie, a nasza samoocena maleje. Ten typ łysienia dotyka głownie mężczyzn. Dotknął on też mojego dziadka i ojca. Łysiejąca korona głowy i przesuwająca się linia włosów u nich sprawiła, że zacząłem obawiać się o swoją przyszłość. Zacząłem szukać rozwiązania i w końcu zrozumiałem, że jedyną skuteczną i trwałą metodą na cofnięcie skutków łysienia androgenowego jest przeszczep włosów.

Są różne metody transplantacji, ja chciałem znaleźć tę najlepszą. Byłem w wielu klinikach w Europie między innymi w Londynie, Dortmundzie czy w Istambule. To największe i najludniejsze miasto w Turcji uważane jest za główny kierunek dla zabiegów z medycyny estetycznej. Przyglądałem się pracy lekarzy i pielęgniarek oraz starałem się ocenić ich podejście do klienta. Dogłębne badanie rynku przez dłuższy okres pozwoliło mi na wybór najbezpieczniejszej i najbardziej efektywnej metody przeszczepu włosów. Zobaczyłem, że metoda FUE robotem ARTAS wyprzedza wszystkie inne pod każdym względem.

Mając te informacje zacząłem planować otwarcie podobnej kliniki w Warszawie. Wraz ze wspólnikiem znaleźliśmy odpowiedni lokal w centrum miasta, wyremontowaliśmy go i prosto z USA sprowadziliśmy robota. Następnie zatrudniliśmy odpowiednich specjalistów z branży medycznej z doświadczeniem w podobnych zabiegach i przeszkoliliśmy z obsługi urządzenia. Po 5 miesiącach, 1-go marca 2019 otworzyliśmy klinikę i zaczęliśmy przyjmować pierwszych pacjentów. Moja próba znalezienia rozwiązania dla siebie przerodziła się w uruchomienie pierwszej Kliniki Przeszczepu Włosów z robotem ARTAS w Warszawie. Czasem sam nie mogę uwierzyć w taki obrót wydarzeń.

Bezpiecznie, precyzyjnie i permanentnie

Te trzy przymiotniki najlepiej określają przeszczep włosów robotem ARTAS. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Robot przez cały czas jest pod ścisłą kontrolą lekarza, który sprawdza wszystkie parametry na komputerze. Transplantacji włosów dokonuje się przy znieczuleniu miejscowym. ARTAS jest narzędziem bardzo precyzyjnym. Dzięki zaawansowanej technologii nie uszkadza on mieszków włosowych podczas ich ekstrakcji co jest głównym problemem przy metodach ręcznych. To ważne ponieważ uszkodzony mieszek włosowy nie przyjmie się i nie wyrośnie z niego żaden włos, a po drugie każdy z Nas ma określoną ilość mieszków włosowych, z których wyrasta 150 – 300 włosów na cm2. Uszkodzony tracimy bezpowrotnie, dlatego bardzo ważna jest precyzja podczas tego etapu zabiegu. W efekcie z przeszczepionych graftów wyrastają nowe, silne i odporne na łysienie androgenowe włosy, dlatego też jest to rozwiązanie permanentne.

O przeszczepach włosów i technologii mógłbym pisać bez końca bo jest tyle tematów, które warto by było poruszyć. Z czasem pojawi tutaj więcej artykułów związanych z włosami i nie tylko, a teraz zapraszam Was do odwiedzenia Kliniki Przeszczepu Włosów.

fot: Arthur Aleksanian