Witajcie moi drodzy! Z początku roku, a dokładnie 11 stycznia przetestowałem na sobie coraz bardziej popularny zabieg Regenera Activa, czyli zabieg przeszczepu komórek macierzystych na skórę głowy w celu stymulowania wzrostu nowych włosów. Zanim podjąłem się leczenia łysienia androgenowego przez kilka tygodni konsultowałem różne metody walki z tym problemem z lekarzami w kilku klinikach w całej Polsce. Wszyscy lekarze zgodnie stwierdzali, że najskuteczniejsze są 2 metody: transplantacja włosów i Regenera Activa. Zdecydowałem się na mniej inwazyjną metodę, przeszczep komórek macierzystych w klinice medycyny estetycznej Skin Laser Lubelscy.

Przez zabiegiem, w Centrum Medycznym Panaceum, wykonałem szereg badań, aby wykluczyć m. in. niedobory żelaza lub inne przyczyny powodujące nadmierne wypadanie włosów. Wyniki tych badań skonsultowałem razem z lekarzem, który nie stwiedził nieprawidłowości.

Regenera Activa

Regenera Activa jest specjalnie zaprojektowanym, przez firmę z branży medycyny estetycznej – REVISAGE, systemem wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek, którego zastosowanie obejmuje szereg zastosowań w medycynie regeneracyjnej. Został on stworzony do uzyskiwania zawiesiny komórek zdolnej do regeneracji tkanek.

Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą przeszczepu, Regenera Activia jest w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu.

Łysienie androgenowe

Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów i dotyka częściej mężczyzn ( 70% ) niż kobiety ( 40% ) w pewnym okresie ich życia.

Dlaczego mężczyźni są bardziej narażeni?

Badania wskazują, że głównym czynnikiem powodującym łysienie androgenowe jest testosteron, a dokładniej pochodna testosteronu – dihydrotestosteron ( DHT ). Są to męskie hormony – androgeny, które występują również u kobiet.

Paradoksem jest, że wraz z wiekiem androgeny te stymulują wzrost włosów na twarzy, ale powstrzymują na skroniach i wierzchołku głowy.

Objawy łysienia androgenowego

U mężczyzn zwykle występuje recesja linii włosów na skroniach ( zakola ) i łysina na czubku głowy, która z czasem doprowadza do całkowitego wyłysienia. U kobiet łysienie androgenowe objawia się tylko w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy i raczej nigdy nie dochodzi do wyłysienia.

Efekty zabiegu Regenera Activa

W Internecie można znaleźć wiele zdjęć ukazujących rewelacyjne efekty przeszczepu komórek macierzystych na skórę głowy. Po koło 90120 dniach od zabiegu pacjenci odzyskują gęste, lśniące i mocne włosy. Na ile w to wierzyć i czy Regenera Activa jest opłacalnym zabiegiem postaram się odpowiedzieć Wam wkrótce 😀

Zapraszam do obejrzenia wideo z zabiegu i czekam na Wasze komentarze!