Jesienna pora stawia przed nami wiele wyzwań jeżeli chodzi o wybór stylizacji. Nie wiem jak Wam, ale mi bardzo przypadł do gustu kolor bordowy. Moda na bordo nie przemija i sprawdza się idealnie na jesień, co można zauważyć przeglądając asortyment popularnych sieciówek w Polsce. Bez zawahania mogę powiedzieć, że na tę porę roku staje się niemal tak uniwersalnym kolorem jak czerń i śmiało można go łączyć z innymi kolorami.

Grzane wino

W dzisiejszej stylizacji postawiłem na koszulę właśnie w bordowym kolorze, który kojarzy mi się z grzanym, czerwonym winem (zresztą sprawdzającym się idealnie na chłodne jesienne wieczory 🙂 ). Gładka koszula w stylu formalnym jest niezbędna w sytuacjach wymagających elegancji, a takie ostatnio dość często mi towarzyszą. Ozdobną częścią koszuli są odznaczające się guziki.

Białe chinosy

Koszulę skontrastowałem z białymi spodniami typu chinos. Niezwykle wygodne, choć nie tak praktyczne, bo jak wiadomo biel nie sprawdzi się w deszczowe dni (a takich ostatnio nam nie brakuje). Jednak mimo wszystko, kiedy pogoda dopisuje, nie zamierzam rezygnować z tak uniwersalnego rozwiązania jakim są jasne chinosy.

Niezawodne dodatki

Niezbędnym elementem w każdej stylizacji są dodatki. Zawsze takie detale nadają odpowiedni urok i sprawiają, że całokształt może nabrać całkowicie innego charakteru. Właśnie dzięki użyciu drewnianej muszki, pogłębiłem elegancję całej stylizacji. Dodatkowo wykorzystałem sznurowane eleganckie buty, oczywiście lekko ocieplane od środka oraz komponujący się z nimi pasek w odcieniu głębokiego brązu. Największą ozdobą, dość mocno przyciągającą uwagę jest ręcznie robiona bransoletka ze złotą czaszką. Niby mały szczegół, a uwierzcie, że zanim ją założyłem miałem odczucie, że czegoś jeszcze brakuje. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę 🙂

Dajcie znać czy Was też inspiruje kolor bordowy, bo ja już planuję posty z użyciem innych części garderoby w tym kolorze.

20161023_430a20161023_444a 20161023_445a

fot: Marta Machej

Koszula ZARA
Spodnie ZARA
Drewniana mucha The Bow Bow Ties
Bransoletka Scoreccione